Menu główne

Przed nami  1. edycja festiwalu dla dzieci Wielki Mały Teatr, który odbędzie się  już 8 i 9 sierpnia w Ustroniu i Wiśle – miejscowościach Beskidu Cieszyńskiego. Chcielibyśmy, aby te dni były pięknym świętem dzieci i teatru, mądrej i rozwijającej zabawy w teatr.

W czasie festiwalu  zaplanowaliśmy pokazy ciekawych spektakli, warsztaty z różnych dziedzin sztuki, spotkania z aktorami oraz wernisaż i wystawę prac plastycznych  Jeremiasza Popiela – młodego, niezwykle utalentowanego autystycznego twórcy. Do udziału w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy wspaniałych artystów z całej Polski, znane teatry, jak również niezależne grupy artystyczne.  Wystąpią m.in.:  Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, Teatry z Warszawy: Okruszek, Odskocznia,  I Co Było Dalej, Teatr Clowna Feliksa z Krakowa oraz Teatr Kamishibai z Katowic. Przedstawimy różnorodne spektakle – z elementami pantomimy, teatru lalek, teatru ruchu i klaunady, na podstawie doskonałych tekstów, w tym niedoścignionych mistrzów literatury dla dzieci – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Rozwinięciem spektakli będą warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne prowadzone przez doświadczonych specjalistów i pedagogów –  ze stowarzyszenia „Z siedzibą w Warszawie”, stowarzyszenia „Sztuka Włączania”  oraz aktorkę Natalię Leszczyńską. W ich trakcie dzieci nauczą się, jak skomponować i zagrać wymyślony przez siebie utwór muzyczny, dowiedzą się, co to jest japoński teatr kamishibai, a także jak zrobić pacynki i jak je ożywić na scenie.

Na wszystkie spektakle i warsztaty wstęp jest wolny – na niektóre z nich prowadzone są jedynie wcześniejsze zapisy. Festiwal będzie miał miejsce w plenerze – w głównych punktach Ustronia i Wisły, oraz w siedzibach ośrodków kultury w tych miejscowościach.

Zapraszamy młodszych i starszych – dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Wakacje to czas dobrej zabawy, a teatr może być najlepszą  z nich. Życzymy niezapomnianych przeżyć.

Teatr to może najpiękniejsze miejsce na świecie!
Magiczne! Tajemnicze!
Miejsce, w którym dorośli stają się znowu dziećmi, a dzieci dorośleją.
Zapraszamy serdecznie i życzymy niezapomnianych przeżyć.

Wojciech Pszoniak

---

POBIERZ PROGRAM

---

Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura – Interwencje 2015".