Menu główne

II edycja Festiwalu Wielki Mały Teatr za nami. W dniach 22-24 lipca na scenie plenerowej w Wiśle, Brennej i Istebnej zaprezentowaliśmy 10 spektakli w wykonaniu teatrów z całej Polski.

Przed publicznością wystąpili: TEATR FIGUR z Krakowa, TEATR ŚLĄSKI IM. ST. WYSPIAŃSKIEGO z Katowic, FUNDACJA SZTUKA CIAŁA z Warszawy, WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI z Wrocławia, TEATR GRY I LUDZIE z Katowic, ZDROJOWY TEATR ANIMACJI Z JELENIEJ GÓRY, GRUPA KLAUN TOMI & DAMIAN z Kamienia Pomorskiego.

Zaprezentowane zostały spektakle w konwencji teatru klasycznego, pantomimy, teatru dłoni i animacji oraz przedstawienie inspirowane klaunadą rosyjską. W programie znalazły się spektakle oparte na klasycznej literaturze dziecięcej, jak również inspirowane twórczością współczesnych autorów. Dodatkową atrakcją festiwalu oraz dopełnieniem prezentowanych spektakli były warsztaty pozwalające dzieciom zapoznać się z różnymi rodzajami ekspresji teatralnej.

Najmłodsi wzięli udział w warsztatach: teatru rąk i cienia, pantomimy, teatru animacji, sztuki kuglarsko-teatralnej, oraz trzydniowych warsztatach aktorskich zakończonych prezentacją krótkiej etiudy teatralnej przed publicznością. Jest nam niezmiernie miło, iż Festiwal Wielki Mały Teatr cieszył się popularnością tak wśród najmłodszych miłośników teatru jak i dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

---

Spektakl RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE / Teatr Figur z Krakowa

Warsztaty DŁONIE I CIEŃ

Spektakl OGRÓD PEŁEN BAJEK / Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego z Katowic

Spektakl WAŻNE SPRAWY / Fundacja Sztuka Ciała z Warszawy

Warsztaty POZA SŁOWAMI

Spektakl TUWIM JULEK – PARA BUCH, FRAZY W RUCH! / Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi z Wrocławia

Spektakl SZEWCZYK DRATEWKA / Teatr Gry i Ludzie z Katowic

Warsztaty LALKARSKIE NIESPODZIANKI

Spektakl TYMOTEUSZ MAJSTERKLEPKA / Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry

Spektakl NAJMNIEJSZY KLAUN NA ŚWIECIE  Grupa Klaun Tomi & Damian

Warsztaty AKTORSKIE  i pokaz nabytych umiejętności

Warsztaty TEATR w CYRKU -  CYRK W TEATRZE

---

Wsparcie: