Menu główne

Wielki Mały Teatr to festiwal realizowany 8 i 9 sierpnia 2015 roku przez Fundację Wojciecha Pszoniaka "Kurtyna w Górę" w Ustroniu i Wiśle – miejscowościach Beskidu Cieszyńskiego. W czasie festiwalu  zaplanowaliśmy pokazy ciekawych spektakli, warsztaty z różnych dziedzin sztuki, spotkania z aktorami oraz wernisaż i wystawę prac plastycznych  Jeremiasza Popiela – młodego, niezwykle utalentowanego autystycznego twórcy.

Do udziału w naszym wydarzeniu zaprosiliśmy wspaniałych artystów z całej Polski, znane teatry, jak również niezależne grupy artystyczne. Wystąpią m.in.:  Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, Teatry z Warszawy: Okruszek, Odskocznia,  I Co Było Dalej, Teatr Clowna Feliksa z Krakowa oraz Teatr Kamishibai z Katowic.

Podczas festiwalu przedstawimy różnorodne spektakle – z elementami pantomimy, teatru lalek, teatru ruchu i klaunady, na podstawie doskonałych tekstów, w tym niedoścignionych mistrzów literatury dla dzieci – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Rozwinięciem spektakli będą warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne prowadzone przez doświadczonych specjalistów i pedagogów –  ze stowarzyszenia „Z siedzibą w Warszawie”, stowarzyszenia „Sztuka Włączania”  oraz aktorkę Natalię Leszczyńską. W ich trakcie dzieci nauczą się, jak skomponować i zagrać wymyślony przez siebie utwór muzyczny, dowiedzą się, co to jest japoński teatr kamishibai, a także jak zrobić pacynki i jak je ożywić na scenie.

Na wszystkie spektakle i warsztaty wstęp jest wolny – na niektóre z nich prowadzone są jedynie wcześniejsze zapisy. Festiwal zaplanowano w plenerze – w głównych punktach Ustronia i Wisły, oraz w siedzibach ośrodków kultury w tych miejscowościach.

Teatr to może najpiękniejsze miejsce na świecie!
Magiczne! Tajemnicze!
Miejsce, w którym dorośli stają się znowu dziećmi, a dzieci dorośleją.
Zapraszamy serdecznie i życzymy niezapomnianych przeżyć.

Wojciech Pszoniak

---

POBIERZ PROGRAM

---

Festiwal dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura – Interwencje 2015".