Menu główne

W dniach 22- 24 lipca 2016 r. zapraszamy młodych widzów i ich opiekunów do Wisły, Brennej i Istebnej na II edycję Festiwalu Wielki Mały Teatr. Podczas trzech dni festiwalowych zaprezentowane zostaną interesujące spektakle w konwencji teatru klasycznego, pantomimy, teatru dłoni i animacji  oraz przedstawienie inspirowane klaunadą rosyjską.

W programie znalazły się spektakle  oparte na klasycznej literaturze dziecięcej, jak również inspirowane twórczością współczesnych autorów.

Do udziału w festiwalu zaproszone zostały następujące teatry: Teatr Figur z Krakowa, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego z Katowic, Fundacja Sztuka Ciała z Warszawy, Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi z Wrocławia, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Grupa Klaun Tomi & Damian.

Dopełnienie spektakli stanowią warsztaty pozwalające dzieciom zapoznać się i poeksperymentować z konkretnym rodzajem ekspresji teatralnej. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach: teatru rąk i cienia, podczas których dowiedzą się jak z dłoni i wyobraźni wykreować niezwykły spektakl; teatru pantomimy, który zabierze uczestników w podróż po świecie poza słowami, ukrytym w ruchu, geście czy spojrzeniu; teatru animacji, kiedy to  poprzez pracę z przedmiotem, maską i teatralną lalką dowiedzą się na czym polega animacja w teatrze lalkowym; sztuki kuglarsko-teatralnej, w czasie których zostaną wtajemniczeni w budzącą zachwyt iluzję i magię cyrku. Dodatkowo, będą mogły wziąć udział w trzydniowych warsztatach aktorskich zwieńczonych prezentacją krótkiej etiudy teatralnej przed publicznością festiwalową.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.Do zobaczenia na Festiwalu Wielki Mały Teatr.

---

POBIERZ PROGRAM

---

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego